امروزه بیشتر مردم زمان بسیاری از شبانه‌روز را در محل کار یا در مسیر بین محل کار و خانه می‌گذرانند. به‌راحتی می‌توان گفت بیشتر افراد نیمی از روز را در خارج از منزل می‌گذرانند. با این ‌همه، نیمه دیگر شبانه‌روز که در خانه به سر می‌بریم، مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اوقات زندگی به شمار می‌آید. بی‌تردید چیدمان خانه، نوع دکوراسیون و ترکیبات‌ به‌کاررفته در آن، از مهم‌ترین عوامل موثر بر شرایط روحی و خلق وخوی ساکنان هر خانه است.پیشتر در مقاله دیگری به معرفی مبلمان کلاسیک و نئوکلاسیک پرداختیم. در ادامه مطلب، با معرفی مبلمان راحتی و مدرن و آنچه باید درباره آن بدانیم، جزئیات بیشتری درباره آن می‌خوانیم.

یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین عناصر دکوراسیون هر خانه مبلمان آن است که در تکمیل فضای مناسب برای آسایش انسان نقش کاربردی دارد. بدیهی است که هر یک از فضاهای خانه همچون نشیمن و پذیرایی، مبلمان خاص خود را دارد که بنا بر سلیقه صاحبخانه انتخاب می‌شود. مبل راحتی یکی از پرکابردترین و محبوب‌ترین انواع مبلمان‌ ویژه فضای نشیمن منازل است. در میان انواع مختلف مبلمان راحتی، نوع مدرن آن طرف‌داران بسیاری دارد.

معرفی مبلمان راحتی و مدرن

برای انتخاب مبلمان مناسب فضای نشیمن منازل که کمابیش بازتابنده روحیات و سبک زندگی شخصی افراد است عوامل بسیاری تاثیرگذار هستند. از جمله این عوامل سلیقه شخصی در گزینش رنگ، طرح، بافت و تزیینات مبلمان، هم‌خوانی و تطابق مبلمان با فضا از نظر متراژ، رنگ کف و دیوارها، تعداد افراد خانه به ویژه حضور کودکان و نیز داشتن حیوانات خانگی هستند. باوجوداین شناخت انواع مبلمان و آشنایی با ویژگی‌های آنها صاحبخانه را در انتخاب بهتر و مناسب‌تر مبلمان راحتی یاری می‌کند.

مبلمان راحتی و مدرن و آنچه باید درباره آن بدانیم - خانه مانلی - مبلمان یاسمن

مبلمان راحتی و مدرن یکی از انواع مبل‌های راحتی است که قابلیت تطبیق با انواع فضاهای کاربردی مسکونی و اداری را همچون نشیمن، پذیرایی، اتاق‌خواب، کتابخانه، آشپزخانه و دفاتر اداری و رستوران‌ها دارد. این مبلمان به گونه‌ای خاصی از مبل گفته ‌می‌شود که طراحی و تولید آن از اواخر قرن نوزدهم میلادی و با تاثیرپذیری از هنر و معماری مدرن آغاز شد. خط‌های صاف، سطوح مسطح، سادگی بسیار و دوری از تزیینات، ویژگی‌های چشمگیر مبلمان راحتی به شمار می‌آیند. در مبلمان راحتی که تحت‌ تاثیر فلسفه و تفکر مدرن است، همه چیز ساده شده است و اجزا به واحدهای کوچک‌تر مبدل می‌شوند. بنابراین تطبیق با فضاهای کوچک، از ویژگی‌های مهم این سبک از مبلمان است.

دیگر ویژگی‌های مبلمان مدرن غلبه هدف و کارکرد محصول است مثلا طراحی برای نشیمن، پذیرایی، محل کار، اتاق‌خواب و جز آن. طراحی هنرمندانه در این مبل‌ها چشمگیر است. با توجه به آنکه این مبلمان محصول دوران مدرن هستند، مواد به‌کاررفته در آنها نیز مدرن است همچون تخته سه‌لا، فایبر گلاس، پلاستیک و البته چوب، پارچه و فلزات صیقل‌یافته.

به‌طورمعمول، مبل راحتی ویژه فضای نشیمن است که در زندگی امروزه، تلویزیون جزء لاینفک این فضا است و مبلمان مقابل آن چیده می‌شود. بنابراین به سبب استفاده زیاد از این مبلمان، باید مواد مورداستفاده در آنها همچون چوب اسکلت مبل و اسفنج نشیمن مبل از مرغوب‌ترین مواد باشند. این کار باعث می شود تا بر اثر استفاده مکرر،کیفیت خود را از دست ندهند. مبلمان راحتی و مدرن به‌‌‌خوبی این نیاز را پاسخ داده‌ است و با توجه به تنوع بالای طراحی، قابلیت پوشش‌دهی و سازگاری در همه فضاها را دارد.

مبلمان راحتی و مدرن و آنچه باید درباره آن بدانیم - خانه مانلی - مبلمان چستر

انواع مدل‌های این سبک:

هرچند مبلمان راحتی و مدرن با پیروی از اصول فلسفی هنر مدرن طرح‌ریزی شد، اما در طی زمان با اثرپذیری و تلفیق با سایر انواع مبلمان گونه‌های جدیدی ایجاد کرد. برخی از این سبک‌ها عبارت‌اند از: مبلمان کلاسیک مدرن و استیل.

مبلمان کلاسیک مدرن: در این سبک تلفیقی، ویژگی‌های سبک کلاسیک همچون استفاده از منبت‌کاری‌های چوبی و استفاده بیشتر از چوب در ساختار مبل مدرن دیده می‌شود. همچنین رومبلی‌های ساده و تک‌رنگ و اغلب بدون طرح نیز از سبک مدرن تبعیت می‌کند. تزیینات مبل اندک بوده و اغلب محدود به منبت‌‌کاری‌های خاص با طرح‌های انتزاعی است. ظاهری مدرن و در عین‌حال مجلل این سبک مناسب استفاده در فضای رسمی مثل سالن پذیرایی یا محل کار است. از جمله انواع مبلمان راحتی و مدرن خانه مانلی می توان به مبلمان چستر، مبلمان کاترین و مبلمان یاسمن نام برد.

مبل استیل مدرن: یکی از ویژگی‌های مبل استیل ظاهر بسیار مجلل، پر تزیین و البته اندازه‌های بزرگ آن است. میزان استفاده از منبت کاری در این نوع مبلمان بیشتر بوده و طرح مبنت‌ها نیز ظریف‌تر است. در سبک مدرن استیل، میزان چوب به‌کاررفته نیز بیشتر است. ابعاد بزرگ، این‌گونه مبلمان را برای استفاده در سالن‌های بزرگ  و مجلل مناسب ساخته است.

آنچه باید درباره مبلمان راحتی و مدرن بدانیم

  • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مبل راحتی و مدرن قابلیت تطبیق با انواع فضاهای به ویژه فضاهای محدود است. انواع مبلمان ال، یوشکل (U) و کاناپه‌های تخت‌خواب‌شو، استفاده بهینه از بیشتر فضاهای محیط کار و منزل را فراهم می‌کنند.
  • دیگر ویژگی مبلمان راحتی و مدرن سادگی آن است. استفاده از پارچ‌های ساده و تک‌رنگ، سطوح صاف و خطوط صاف و ظاهری زاویه‌دار، اشکال هندسی، کمترین استفاده از تزیینات و استفاده از سطوح چوبی، سنگی یا فلزی صیقل‌یافته همچون آلومینیوم، نیکل و فولاد ضدزنگ در ساختار مبل، همگی حسی از صمیمیت و سادگی و نزدیکی به طبیعت را در افراد القا می‌کنند. البته در چند دهه اخیر، استفاده از خطوط منحنی و سطوح انحنادار نیز در مبل راحتی و مدرن رایج شده است.
  • روی‌هم‌رفته قیمت مبل انواع مبل راحتی نسبت به سایر مبل‌ها همچون مبل استیل، مبلمان کلاسیک و مبل معاصر پایین‌تر است. بدیهی است که قیمت مبلمان راحتی و مدرن نیز همچون سایر مبل‌ها، تابعی از جنس و نوع مواد به‌کاررفته در ساخت آن به شمار می رود و متفاوت است.
  • رنگ به‌کاررفته در طراحی پارچه رومبلی درسبک مدرن بر خلاف مبل‌های کلاسیک یا استیل، معمولا تک‌رنگ، بدون طرح و نقش و اغلب از رنگ‌های خنثی است. در بسیاری از موارد، کاربرد رنگ‌های نزدیک به طبیعت چون رنگ خاکی و تونالیته‌های مختلف آن در این نوع مبلمان بسیار مشهود است. البته که با توجه به حضور فرزند خردسال در خانه باید از رنگهایی جز رنگ خنثی استفاده کرد تا لکه‌ها را در خود پنهان کنند.
  • دیگر ویژگی مهم این نوع از مبلمان، وزن سبک آن نسبت به دیگر انواع مبلمان است که جابه‌جایی آنها را آسان می‌کند.
مبلمان راحتی و مدرن و آنچه باید درباره آن بدانیم - خانه مانلی - مبلمان کاترین

بیان تفاوت‌ها با دیگر سبک‌های مبلمان

مبلمان راحتی و مدرن بر خلاف دیگر سبک‌ها همچون سبک معاصر یا کلاسیک و استیل، از اصول خاص اولیه خود همچنان پیروی می‌کند و تغییر چندانی در ساختار نخستین خود نداشته است. سادگی و صراحت موجود در این نوع مبل همچنان مهم‌ترین شاخصه آن به شمار می‌رود. که هم‌ز‌مان با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی و ساده‌تر شدن محیط زندگی انسان، تطابق بیشتری با این محیط می‌یابد.

در انتخاب مبلمان راحتی منازل، توجه به فضا و ویژگی‌ها و نیازهای آن اصلی مهم به شمار می‌رود و این نکته بر اهمیت کارکرد مبلمان راحتی را تایید می‌کند. با توجه به این مهم، مبلمان راحتی و مدرن نسبت به سایر انواع مبلمان، بیشترین مطابقت را با فضاهای کاربردی دارد. در این مقاله به مبلمان راحتی و مدرن و آنچه باید درباره آن بدانیم پرداختیم.


خانه مانلی برند برتر تولید کننده مبلمان کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، سرویس خواب و لوازم منزل است.

دیگر محصولات شامل انواع میز جلو مبلی و عسلی، کنسول، تابلو، لوستر مدرن، آباژور، پرده و اکسسوری می باشد.

محصولات خانه مانلی را می توانید از طریق فروشگاه تهیه نمایید.

ما را در اینستاگرام پیگیر باشید.

اینستاگرام خانه مانلی
برچسب ها: