ویژگی های مبل نئوکلاسیک تنها منحصر در ظاهر و طراحی آن نیست. برای هر سبکی از مبلمان، می توان از یک سری ویژگی های خاص برای معرفی آن استفاده کرد. مبلمان نئوکلاسیک تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن را به صورت یک جا در خود جای داده است. این سبک با استفاده از ایده پردازی ها و خلاقیت بسیاری از طراحان صنعت مبلمان در طی زمان به تکامل امروزی دست یافته است. خلاقیت به کار رفته در این مبلمان تمامی عناصر سازنده آنرا با یکدیگر پیوند داده است. این امر موجب شده تا علاوه بر زیبایی در چیدمان، جلالت طراحی را نیز به رخ بکشد. در نتیجه محصول، دارای ویژگی های بصری زیبایی است. در این مقاله علاوه بر بررسی ویژگی های مبل نئوکلاسیک، درباره چیدمان آنهم خواهیم خواند.

ویژگی های مبل نئوکلاسیک (1)

ویژگی های مبل نئوکلاسیک

لوکس بودن، یکی از ویژگی های بازر ظاهری مبلمان نئوکلاسیک است. این مبلمان باشکوه، نمایاننده جلالت و مظهر شکوه است. طرح هایی که در آن از برگهای طلا و نقره به همراه نقشهای تزئینی منبت ‌کاری شده و بر اساس مجسمه ­های یونانی و رومی استفاده می­ شود.مدالیون، برگ آکانتوس، تاج گل و شاخه­ های پیکان همگی در دیزاین و دکوراسیون نئوکلاسیک نقش مهمی دارد . انتخاب هر سبکی از دکوراسیون دارای ویژگی ها و مزایایی است که موجب می شود زیبایی محیط شما دوچندان شود.

در سبک نئوکلاسیک شما محدودیتی در انتخاب رنگ ندارید. می توانید مطابق با سلیقه خود، از انواع وسایل با رنگ های مختلف در این دکوراسیون استفاده کنید. همچنین برای چینش این وسایل مجبور به تبعیت از اصول و یا قانون خاصی نیستید.

مبلمان نئوکلاسیک، شباهت زیادی با مبلمان کلاسیک دارند. این مبلمان همانند مبلمان کلاسیک، دارای نقش و نگار های زیبایی هستند. این منبت کاری ها، بر روی تمام قسمت های مبل حکاکی شده اند. در مبلمان نئوکلاسیک، این نقش و نگارها، فراوانی کمتری دارند. همچنین این منقوش، بسیار ساده تر از نقش های به کار رفته بر روی مبلمان کلاسیک هستند. ظرافت این منبت کاری ها در مبلمان نئوکلاسیک، بیشتر از مبلمان کلاسیک است.

ویژگی های طراحی و پارچه

این نوع از مبلمان، اصالت و شکوه زیادی دارند. در واقع می توان گفت که شکوه و جلوه ی خود را از سبک کلاسیک و مبلمان استیل الهام گرفته اند. سبک نئوکلاسیک، از خطوط مستقیم استفاده می کند. در این سبک شکل و فرم هندسی خالص، جایگزین منحنی های مارپیچ می­شود. درعین حال باید عنوان کرد که این مبلمان در عین اصالت، از ظرافت خاصی نیز برخوردار است. با توجه به ظرافت این مبلمان، پارچه هایی با طرح های ظریف نیز در آن بکار برده می شود. پارچه و روکش های به کار رفته در این سبک بی­ نظیر، غنی و در عین حال ظریف هستند. در آنها رنگ هایی مانند سبز خزه­ ای، آبی، صورتی، بژ و سفید هم دیده می شود.

ویژگی های مبل نئوکلاسیک (3)

چیدمان مبل نئوکلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

در این قسمت می خواهیم به چیدمان مبل نئوکلاسیک و ویژگی های آن بپردازیم. در دکوراسیون هایی با سبک کلاسیک، معمولا از فرش های دست بافت و سنتی ایرانی استفاده می شود. کنار مبلمان نئوکلاسیک، بهتر است از فرش هایی که با دکوراسیون مدرن همخوانی دارند استفاده کنید. همچنین می توانید که رنگ این فرش ها، از رنگ های خنثی انتخاب کنید تا همخوانی بیشتری با دکوراسیون و سبک نئوکلاسیک شما داشته باشد.

بهتر است پرده مورد نظر شما از لحاظ رنگ با بقیه اجزا دکوراسیون همخوانی و هماهنگی داشته باشد. شما می توانید از پرده هایی بلند در این دکوراسیون استفاده کنید. پرده های بلند وقار و شکوه خاصی دارند و مناسب سبک نئوکلاسیک هستند. استفاده از پارچه مخمل ساده، بدون هیچ طرح و نقش خاصی، می تواند زیبایی دکوراسیون شما را چندین برابر کند.

در این دکوراسیون، از آینه های بزرگ و زیبا می توانید استفاده کنید. استفاده مناسب از این وسایل، موجب خیره کننده شدن دکوراسیون شما می شود.

یکی از موارد ضروری برای ایجاد یک دکوراسیون موزون و هماهنگ، ایجاد فضای لازم برای قرار دادن مبلمان است. در مقایسه با مبل کلاسیک، مبلمان نئوکلاسیک در ابعاد کوچک تری ساخته می شود. در واقع از ظرافت بیشتری در ساخت آنها استفاده می شود. شما می توانید از این مبلمان در منازل آپارتمانی با متراژ پایین نیز استفاده کنید. در مقاله تفاوت های مبل کلاسیک و نئوکلاسیک کمی بشتر به این موضوع پرداختیم.

اگر می خواهید فضایی مربوط به دوره نئوکلاسیک را در سالن پذیرایی خود تجربه کنید، توصیه می‌کنیم متناسب با مبلمان و رنگی که دارند، رنگ دیوار یا طرح آن را در صورت وجود کاغذ دیواری انتخاب کنید. مثلا رنگی برای دیوار انتخاب کنید که رنگ برجسته ای داشته باشد و بتواند ستون و دیگر اجزای سالنتان را مشخص تر کند.‌

ویژگی های مبل نئوکلاسیک (2)

خرید مبل نئوکلاسیک

پیش از آنکه به دنبال خرید مبل موردنظر خود باشید، لازم است که نیاز خود را به‌خوبی بشناسید و درباره آن اطلاعاتی را داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید انتخاب بهتری را با توجه به نیاز و محیط خود داشته باشید. برای خرید مبل نئوکلاسیک می توانید سری به مدل های مختلف شوروم خانه مانلی بزنید. در خانه مانلی سبک نئوکلاسیک مبلمان شامل مبلمان آیلین، مبلمان دنیز، مبلمان کویین، صندلی فلورا و غذاخوری و مبلمان کینگ می شود. تمامی این سبک ها از طریق فروشگاه خانه مانلی قابل مشاهده هستند.

در این مقاله علاوه بر بررسی ویژگی های مبل نئوکلاسیک، درباره نکاتی از چیدمان این سبک نیز سخن گفتیم. با توجه به شناختی که به دست آورده‌اید، می توانید خرید مناسبی را داشته باشید. در مقاله آشنایی با انواع مبلمان موجود در بازار می توانید با دیگر سبک های مبلمان نیز آشنا شوید.


خانه مانلی برند برتر تولید کننده مبلمان کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، سرویس خواب و لوازم منزل است.

دیگر محصولات شامل انواع میز جلو مبلی و عسلی، کنسول، تابلو، لوستر مدرن، آباژور، پرده و اکسسوری می باشد.

محصولات خانه مانلی را می توانید از طریق فروشگاه تهیه نمایید.

ما را در اینستاگرام پیگیر باشید.

اینستاگرام خانه مانلی